Вистава "Інститутка"

Про виставу

Інститутка. Марко Вовчок

"Інститука" або "Страх і ненависть на панщині"Інсценування одноіменної повісті Марко Вовчок - драматична історія про любов, долю та одвічне прагнення людини до свободи. Гостре протистояння людяності та вседозволенності, що знайшло втілення в конфлікті двох головних героїнь - невротичної, жорстокої Панночки та Устини - дівчини-кріпачки, котра попри всі випробування залишається людяною, чесною та люблячою.

Напружений драматизм подій, переплетення людських доль, соціально-побутові мотиви та український колорит, динаміка розвитку подій не відпускають глядача від самого початку до кінця вистави.

У виставі задіяно 13 акторів. Використовується музика гурту "Даха Браха", хору ім. Верьовки, народні наспіви та награвання.

Тривалість вистави - 100 хв. без антракту.

Прем'єра відбулась 5 липня 2015 року в ЦНМ DIYA (кіностудія ім. Довженко)

Постановка та інсценування Анни Горянської.

Цитати:

"Нащо мені те знати, як по небу зорі ходять або як люди живуть поза морями та чи в їх добре там, та чи в їх недобре там? Аби я знала, чим мені себе між людьми показати..."

"Журбою поле не перейдеш, та й од долі не втечеш"

"Усе пригнула по-своєму молода пані, усім роботу тяжку, усім лихо пекуче ізнайшла. І бог її знає, що їй таке було: тільки погляне, то наче за серце тебе рукою здавить"

"Воли в ярмi, та й тi ревуть, а то щоб душа християнська всяку догану, всяку кривду терпiла i не озвалась!"

"Це лихо дочасне, не вічне!"

Театр Дно
Інститутка Марко Вовчок
Театральна студія DramaSchool
Театр Дно
Театр Дно
Театральная студия DramaSchool